вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone płoty drewniane błyskawicznie się psują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od należytego i starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji płotów z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ów wariant ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji więc służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий